APIE MUS

Tai – pirmoji Lietuvoje specializuota emocinės pagalbos vyrams linija. Jos atsiradimą inicijavo Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro kolektyvo iniciatyvinė grupė bei jos vadovė dr. Dalia Puidokienė. Projekto partneriai – Pajūrio vyrų klubas bei Lietuvos Probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyrius.

Projekto tikslas: kviesti vyrus kreiptis pagalbos pasitelkiant viešinimo renginius, informavimo priemones, teikti kompleksinę pagalbą besikreipiantiems. Taipogi inicijuoti tęstinės pagalbos užtikrinimą, kuriant pagalbos centrą bei liniją vyrams Klaipėdos regione.

Ilgą laiką suformuotą tradicinę vyriškumo, kaip esą stipriosios lyties sampratą, būtina keisti. Juk vyrams taip pat būna sunku. Jų situacija kartais būna net sudėtingesnė, nei moterų ar vaikų. Išdrįsti kreiptis pagalbos kaip ir nepriimta – juk vyras – stiprybės, ištvermingumo simbolis.

Tačiau, kaip bet kurie žmonės, nepriklausomai nuo lyties, jie taip pat susiduria su gyvenimo iššūkiais, priklausomybėmis, krizėmis darbe ar šeimoje.

Pasak Klaipėdos apskrities pagalbos vyrams centro vadovo Mariaus Tumšio, jokios problemos nėra per mažos. Paklausti patarimo, pasikalbėti galima visada. Kiekvieną bėdą, kaip ir ligą, geriau užčiuopti pačioje pradžioje, kol ji nėra labai pažengusi. Jei jaučiate, kad atsirado simptomų, juos pašalinti reikia iškart.

Pagalbos linijos „Nelik vienas“ iniciatoriai tiki, kad pagalbos ieškojimas yra žmogaus stiprybė, o ne silpnybė.

Tad, jei yra poreikis išsišnekėti, išsipasakoti, drąsiai skambink, pagalbos vyrams linija pasiruošus tave išgirsti.

Apie projektą

PAGALBA VYRAMS

Nelik vienas!