fbpx

Vyrų emocijos, jų kilmė ir pasekmės, skirtingos moterų ir vyrų kalbos bei jų santykių problemos. Apie jas dalinasi ilgametę darbo patirtį turintis psichoterapeutas Olegas Lapinas.

„Vyrai iš Marso, moterys – iš Veneros“, – skelbia populiarios knygos pavadinimas. Ir kartais išties atrodo, kad esame iš skirtingų planetų. Moteris verkia, vyras rėkia, moteris nori išsikalbėti, vyras tyli ir savo jausmus slepia po devyniais užraktais. Kartais ašarodamos nejučia ir susimąstome, negi tikrai tie vyrai tokie nejautrūs ir nesupratingi?

Pasak psichoterapeuto Lapino, vyrų emocijos ir jų slopinimas šiuolaikiniame pasaulyje vis dar yra nesvetimas.

Pasikeitus sociumui vyro padėtis jau lyg ir neturėtų reikalauti tokio didelio emocinio susivaldymo. Juk šiuolaikiniame pasaulyje daugelis vyrų patys dirba su žmonėmis, aptarnavimo sferose. Tokio aplinkoje už tvirtumą, šaltumą ar šiurkštumą yra žymiai svarbiau sugebėjimas suprasti kitą žmogų, komunikacijos savybės ar empatija kitam.

Vyrų pasaulyje vis dar yra svarbiausias žodis „susitvarkyti“, taigi daryti tai patiems, o moterų pasaulyje kur kas svarbesnis žodis yra „išgyventi“, taigi jei reikia – ir kreiptis pagalbos.

Jei vyras yra linkęs slėpti savo jausmus, savo artimų žmonių komentarus ar nepasitenkinimą dėl to jis gali priimti kaip kritiką.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/santykiai/vyru-psichologija-kaip-suprasti-ir-reaguoti-i-ju-jausmus-konsultuoja-psichoterapeutas-olegas-lapinas-1024-693491/

Kiti straipsniai