Pagalba vyrams – Nelik vienas!

Tai – pirmoji Lietuvoje specializuota emocinės paramos vyrams linija. Jos atsiradimą inicijavo Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro kolektyvo iniciatyvinė grupė bei jos vadovė dr. Dalia Puidokienė. Projekto partneriai – Pajūrio vyrų klubas bei Lietuvos Probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyrius.

PROJEKTO TIKSLAS – kviesti vyrus kreiptis pagalbos pasitelkiant viešinimo renginius, informavimo priemones, teikti kompleksinę pagalbą besikreipiantiems, taip pat inicijuoti tęstinės pagalbos užtikrinimą, kuriant pagalbos centrą bei liniją vyrams Klaipėdos regione.

Ilgą laiką suformuotą tradicinę vyriškumo, kaip esą stipriosios lyties sampratą, būtina keisti. Juk vyrams taip pat būna sunku. Jų situacija kartais būna net sudėtingesnė, nei moterų ar vaikų, o išdrįsti kreiptis pagalbos kaip ir nepriimta – juk vyras – stiprybės, ištvermingumo simbolis.

Tačiau, kaip bet kurie žmonės, nepriklausomai nuo lyties, jie taip pat susiduria su gyvenimo iššūkiais, priklausomybėmis, krizėmis darbe ar šeimoje.

Deja, Lietuvoje vis dar vyrauja stereotipinė – neklystančio, neabejojančio, neverkiančio – vyro samprata. Vyrai tarsi privalo visuomet išlikti tvirti, o kreiptis pagalbos ar ją priimti – nepatogu ar net gėda. Dar daugiau, tai tarsi silpnumo ženklas. Emocinės žaizdos nematomos, bet skauda ne mažiau… Pagalbos ieškojimas – tai žmogaus stiprybė, o ne silpnybė. Todėl NELIK VIENAS – paskambink arba parašyk mums.

Tel. 8604 11119

El. paštas: pagalba@nelikvienas.lt

Projektas finansuojamas iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų.