Psichologinė pagalba vyrams. Įvairūs sunkumai užklumpa nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus, tačiau, pasak Vyrų krizių ir informacijos centro psichologo, informacijos apie pagalbą vyrams visuomenėje yra nedaug, o ir patys vyrai yra nelinkę kalbėti apie savo išgyvenimus. Pašnekovas paaiškina, kada jau reikėtų kreiptis pagalbos į specialistus.
„Dažniausiai vyras pastebi, kad jau emocija su mintimis prasilenkia, bet čia būna jau post factum. Kai jau kažką veikia, o mintis – ką aš čia darau – ateina truputį vėliau. Čia jau signalas, kad jau reikia pagalbos. Psichologinė pagalba vyrams gali būti teikiama esant krizinei situacijai: ištikus netekčiai, darbo pokyčiui, sunkumams namuose, vykstant skyrybų procesams. Tuo metu vyrai jau gali kreiptis į mus ir klausti, ar jam jau reikėtų vienokios ar kitokios pagalbos“, – paaiškino Vyrų krizių ir informacijos centro psichologas Virginijus Varkalis.
Vertindamas statistiką, psichologas sako, kad dažniausiai kreipiasi darbingo amžiaus vyrai.
„Negalėtume sakyti, kad tai yra asocialių vyrų kategorija. Tai darbingi vyrai, kurie, negalėdami išspręsti problemos savo artimoje aplinkoje, ieško pagalbos ir ateina į Vyrų krizių centrą“, – sakė V. Varkalis. Pašnekovas pripažįsta, kad vyrai vis dar nėra linkę kreiptis pagalbos į specialistus. „Jie yra linkę tai laikyti savyje arba spręsti savo draugų rate, o dažniausiai yra pasiūlymas viso to nejausti, tuos jausmus kažkur paslėpti, užgerti, praleisti kažkur kitaip tą minutę, kai reikėtų ateiti apie tai pakalbėti“, – tikino V. Varkalis.
Užsiregistruoti teisininko/psichologo konsultacijoms galima linijos darbo metu (kasdien nuo 18.00 iki 21.00) arba parašius el. paštu: info@nelikvienas.lt